Részigazság, tükör-ismeret

tükör ismeretHa embereknek vagy angyaloknak nyelvén szólok is, szeretet pedig nincsen én bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércz vagy pengő czimbalom.
És ha jövendőt tudok is mondani, és minden titkot és minden tudományt ismerek is; és ha egész hitem van is, úgyannyira, hogy hegyeket mozdíthatok ki helyökről, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi vagyok.
És ha vagyonomat mind felétetem is, és ha testemet tűzre adom is, szeretet pedig nincsen én bennem, semmi hasznom abból.
A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.
Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,
Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;
Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr.
A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.
Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:
De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.
Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.
Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről-színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, a mint én is megismertettem.
Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet.

(Korinthusbeliekhez írt I. levél 13. rész)

Hozzászólások



..

nincs mit :)



:)

.. amikor a hit kiált, a remény vigasztal... amikor a szeretet kérdez, a bizalom válaszol...
utolsó mondatban a lényeg.



Köszi!

Köszi!



Az angyalok nyelvéről jutott eszembe.Ma nagyon érdekes dolog

történt velem.Éppen indulóban voltam, amikor a szomszéd megállított.Elmondta, hogy kislánya-akinek egy éve vettem angyalkártyát és nagyon különleges gyerek-, tegnap kirakta magának a lapokat..Izgatottan szólt a mamájának, aki berohant hozzá, hogy mi történt."Anya nézd!!!Ez a kártya jött ki, dehát itt ez az angyal úgy néz ki, mint x."/Az x az én lennék./A kártya a" szenvedély "címszót viselte...A legfurcsább az, hogy a kirakás tegnap történt, a hír meg ma jutott hozzám./A kislány különlegessége miatt azt hiszem "dupla angyali üzenetet kaptam".Ledöbbentem, mondanom sem kell.Soha azelőtt nem beszéltünk arról, éppen milyen kártyalapok jöttek a kislánynak.És egy éve kapta tőlem.Nekem nagy felismerést jelentett az üzenet.

Új hozzászólás

A hozzászóláshoz regisztráció és belépés szükséges